Największa przyjemność to fotografia - wernisaż wystawy 12 - letniej Adrianny

Największa przyjemność to fotografia - wernisaż wystawy 12 - letniej Adrianny
Fot. Adminstrator

Adrianna Zielińska, choć ma zaledwie 12 lat, dostrzega już uroki ulotnych chwil, zjawiskowość przyrody, i szczęście w obiektywie aparatu. Co najważniejsze potrafi je uwiecznić i sprawia jej to ogromną satysfakcję. Efekty tego, co udało jej się sfotografować można było zobaczyć na jej pierwszej indywidualnej wystawie, która miała miejsce w piątek 11 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. W wernisażu pt. „Utrwalone w obiektywie” uczestniczyli jej rodzice, przyjaciele i zaproszeni goście. Po wakacjach planowana jest wystawa o owadach.

–Adrianna jest pierwszą osobą w tak młodym wieku, która ma u nas wystawę fotografii – powiedziała podczas otwarcia wystawy Elżbieta Mieczkowska, dyrektor biblioteki. – Mamy jednak nadzieję, że będzie prekursorem cyklu wystaw zorganizowanych przy współpracy ze szkołami, a tym samym da dobry przykład swoim koleżankom i kolegom – podkreślała.

Adrianna ma dopiero 12 lat, chodzi do klasy 5 d Szkoły Podstawowej nr 14 i… ma już na koncie pierwsze, wielkie, spełnione marzenie – indywidualną wystawę fotografii. Wraz z rodzicami i czwórką rodzeństwa mieszka w Stagniewie. Swoją przygodę z aparatem rozpoczęła niedawno, bo w styczniu tego roku, podczas Akademii Sztuk Walki w której uczestniczyła. Tam też poznała swojego przewodnika po sztuce fotografii, pana Jerzego Zaskiewicza. Zaowocowało to fotografiami, głównie przyrody i krajobrazu, którego w pobliżu Stagniewa przecież nie brakuje.

– Fotografowanie to dla mnie największa przyjemność – mówiła z uśmiechem Adrianna. Bardzo to lubię i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się skończyć studia fotograficzne. Na pytanie, które zdjęcie będące elementem wystawy najbardziej jej się podoba, odpowiedziała, że kaczka wychodząca z wody. – Wszystkie zdjęcia są dla mnie wyjątkowe, jednak moim ulubionym zdjęciem mojego autorstwa jest zdjęcie mojej siostrzyczki, którego niestety nie można było zobaczyć na tej wystawie – dodała Adrianna.

Adrianna wie, że do profesjonalizmu musi przejść jeszcze bardzo długą drogę, ale miejmy nadzieję, że dalej będzie oddawać się swojej pasji. Jest przecież młodziutka, więc wiele jeszcze przed nią. Ważne, żeby nie straciła zapału i żeby wkładała w każdą swoją fotografię jak najwięcej serca.

  AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5510

Print Friendly, PDF & Email