Kujawsko-pomorskie: Najlepsze projekty pozarządówek nagrodzone

Kujawsko-pomorskie: Najlepsze projekty pozarządówek nagrodzone
Fot. kujawsko-pomorskie.pl

Bydgoskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam”, grudziądzka Fundacja „Pomimo Wszystko”, inowrocławskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Torunia – to tylko niektórzy laureaci tegorocznej edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego „Rodzynki z pozarządówki”. Ze względu na epidemię Covid-19 uroczysta gala podsumowująca została odwołana.

– Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia, dzięki czemu nasze wspólne inicjatywy są bardziej skuteczne i efektywne. Z satysfakcją wyróżniamy i wspieramy mniejsze organizacje pozarządowe, te opierające się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych NGO-sów – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Spośród 26 inicjatyw zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, kapituła konkursowa jednomyślnie zarekomendowała do nagrody zarządowi województwa 12 przedsięwzięć. Ich realizatorom przyznano równorzędne nagrody finansowe po 2,5 tysiąca złotych każda, wraz z tytułami „Rodzynki z pozarządówki”.

Lista nagrodzonych inicjatyw dostępna jest tutaj.

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Print Friendly, PDF & Email