Nagrody dla najlepszych terapeutów zajęciowych

Nagrody dla najlepszych terapeutów zajęciowych
Fot. pixabay.com

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ponownie nagrodzi specjalistów pracujących w Warsztatach Terapii Zajęciowej za nadzwyczajne zaangażowanie i działalność na rzecz innych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

– Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości – to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Najlepsi terapeuci zajęciowi – ci, którzy w swojej pracy kierują się najwyższymi standardami, wykazując się zaangażowaniem – zostaną w tym roku nagrodzeni po raz drugi. Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyzna siedem nagród finansowych (każda w wysokości 3 tysięcy złotych).

Kandydatów mogą zgłaszać podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, pomocy społecznej, oświatowe i służby zdrowia oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Nagrody zostaną przyznane w październiku, z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i formularze znaleźć można na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Red.
Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email