Nadeszły wakacje w SOSW nr 1

Nadeszły wakacje w SOSW nr 1

Dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Elblągu zakończył się kolejny rok szkolny, a co za tym idzie rozpoczęły się upragnione wakacje.

W murach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 nie obyło się bez radości, ale również i nie zabrakło łez i wzruszeń wśród tych, którzy w tym roku żegnali placówkę jako absolwenci.

– Życzę wam aby te nadchodzące wakacje upływały wam w takiej samej pogodzie jak dzisiaj. Życzę słońca, szlaków górskich, morza, jezior, tego co najpiękniejsze. Żebyście wypoczęli i wrócili do nas radośni i szczęśliwi 1 września – życzył wszystkim uczniom dyrektor placówki Leszek Iwańczuk.

Zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji, a także podziękował nauczycielom i całemu gronu pedagogicznemu oraz trzem pracownicom szkoły, które z dniem dzisiejszym odchodzą na zasłużoną emeryturę.

Najlepszym uczniom świadectwa zostały wręczone na forum całej szkoły.

– W mojej ocenie najwspanialszą szkołą była szkoła w starożytności. Gdzie nie liczyło się czasu, pieniędzy. Liczył się autorytet. Mówię o szkole perypatetyckiej, gdzie za mistrzem, za mentorem podążali Ci, którzy chcieli go słuchać, którzy bazowali na jego doświadczeniu, wiedzy, na jego autorytecie. Chciałbym żebyśmy my dorośli, którym rodzice i opiekunowie powierzają swoje dzieci ciągle odnajdywali takie autorytety i abyśmy ich śladami podążali. – podsumował swoje wystąpienie dyrektor.

Czas uczestnikom zakończenia, umilił występ zespołu Hit 21 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1, który w tym roku zdobył I miejsce w Międzywojewódzkim konkursie „Wytwórnia Talentów”. Uczniowie mogli usłyszeć między innymi piosenkę „Weź nie pytaj” Pawła Domagały w ich wykonaniu.