Nadają TON: Przed nami dobra zabawa

Nadają TON: Przed nami dobra zabawa
Fot. Adminstrator

Artystycznie, sportowo, muzycznie i… smacznie. Tak zapowiada się Festyn Inauguracyjny Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się już jutro w Bażantarni. Start o godz. 11:00.

Tegoroczna integracja na festynie odbędzie się wśród miejskiej zieleni. Spacer, rower czy inny rodzaj transportu? Trasa nie jest istotna – ważne, by dostać się do Bażantarni i tam uczestniczyć we wspólnej zabawie. Dla tych, którzy nie posiadają własnych środków transportu, odległość nie powinna stanowić problemu. Na festyn będzie można dojechać dodatkowymi niskopodłogowymi autobusami. Odjazd w stronę Bażantarni z parkingu przy ul. Karowej – przy lodowisku o godz. 10:00 i 10:45. 

W miasteczku namiotowym na Dużej Polanie przy wiacie „Margitka” będzie można korzystać z bogatej oferty warsztatów artystycznych.

W tym roku postanowiliśmy zrobić coś nowego. Będą warsztaty krawieckie, ceramiczne i muzyczne. Każdy będzie mógł przyjrzeć się technikom tworzenia wyrobów artystycznych. Chcemy robić breloczki, przypinki i inne przedmioty. Oprócz tego planujemy warsztaty muzyczne – zapowiada  kierownik ŚDS Paweł Gołębiewski.

Ci, którzy nie czują się na siłach, by samodzielnie tworzyć, będą mogli za symboliczne kwoty zakupić gotowe wyroby artystyczne. Do warsztatów muzycznych może przyłączyć się każdy, kto lubi śpiewać.

Festyn ma być przepełniony muzyką – poza warsztatami wokalnymi i bębniarskimi na przybyłych do Bażantarni gości czeka koncert. Na scenie pojawią się:

12.00 – grupa z przedszkola nr 15

12.15 – „Koperniczki”

12.30 – „Trauguttki”

12.45 – „Zakrzewianki”

13.00 – zespół z DPS „Niezapominajka”

13.15 – „Szwagry”

13.30 – „Ale Babki”

13.45 – zespół „Fantazja”

14.00 – Agencja Artystyczna „Bagatela”.

Po koncercie nadejdzie czas na wspólne ognisko z kiełbaskami, a wielbiciele słodkości przez cały festyn będą mogli raczyć się pysznymi ciastami i kawą.

Na tych, którzy wolą spędzać czas aktywnie, za sprawą Fundacji „Końskie zdrowie” czekają przejażdżki konne. Elbląska Szkoła Fechtunku FORTIS przygotowała pokaz szermierki i lekcje dla najmłodszych. Dla dzieci zaplanowano również gry i zabawy sportowe, m.in.: rzuty podkową, koszykówka uliczna, biegi na terenie polany (slalom, sztafeta), kręgle terenowe. Nad przebiegiem konkursów z nagrodami mają czuwać wolontariusze. Pomoc medyczną w razie potrzeby zapewnią ratownicy z elbląskiego pogotowia ratunkowego.

Festyn będzie również okazją do zapoznania się z ofertą organizacji pozarządowych oraz działalnością środowisk osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy!

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15897 

Print Friendly, PDF & Email