Na zakupy w sobotę

Na zakupy w sobotę
Fot. pixabay.com

W niedzielę większość sklepów będzie zamknięta – 2019 rok to kolejny etap wdrażania ustawy o ograniczeniu handlu. Od nowego roku zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

W 2018 roku niedziele handlowe, zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, przypadały (poza określonymi wyjątkami) na pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od 1 stycznia 2019 roku sklepy będą otwarte wyłącznie w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią. Wyjątkiem pozostaną dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc. Z kolei w 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele (poza siedmioma wyjątkami). Być może czekają nas inne zmiany w tym zakresie.

–  W Sejmie trwają również prace nad projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, którego celem jest uporządkowanie i uściślenie niektórych zapisów, a także wprowadzenie kilku istotnych zmian. Chodzi m.in. o to, że sprzedaż wyrobów tytoniowych – jako przeważająca działalność – nie będzie powodem do wyłączenia spod zakazu handlu – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Poniżej publikujemy wykaz niedziel handlowych w 2019 roku.

STYCZEŃ: 27

LUTY: 24

MARZEC: 31

KWIECIEŃ: 14, 28

MAJ: 26

CZERWIEC: 30

LIPIEC: 28

SIERPIEŃ: 25

WRZESIEŃ: 29

PAŹDZIERNIK: 27

LISTOPAD: 24

GRUDZIEŃ: 15, 22, 29.

Źródło i fot.: gov.pl/web/rodzina

Print Friendly, PDF & Email