Na początek Dubaj. Igrzyska za 3 dni

Na początek Dubaj. Igrzyska za 3 dni

Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska pierwsze dni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie odbywać się będą tegoroczne XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, spędziła w Dubaju. Wśród nich są też elblążanie.

Cała ekipa w ostatnich dniach brała udział w programie Host Town, który miał na celu udział w imprezach prezentujących kulturę lokalną, uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, zwiedzanie, odwiedzanie szkół, udział w treningach.

Przypomnijmy, w Igrzyskach nasz kraj oraz nasze miasto reprezentować będą: Marcin Liszcz z klubu „ONI w ATAKU”, działającym w IKS ATAK będzie walczył o najwyższe trofea w judo. Katarzyna Janicka z klubu „REKORD”, działającym przy SOSW nr 1 będzie rywalizowała w badmintonie, a Mateusz Zdaniukiewicz zawodnik klubu „ZEFIREK”, działającym przy SOSW nr 2, będzie walczył o medale w tenisie stołowym. W Reprezentacji Polski, która liczy 64 zawodników, oprócz trojga startujących elblążan znalazł się również Krzysztof Wojtaszek, trener tenisa stołowego klubu „ONI w ATAKU”.

XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczynają się 14 marca i potrwają do 21 marca. Zawodnicy rywalizować będą w 23 konkurencjach m.in.: badmintonie, koszykówce, siatkówce plażowa, bocce, piłce ręcznej, tenisie stołowym, tenisie, piłce siatkowej, lekkoatletyce, kolarstwie, kajakarstwie, pływanie na akwenach otwartych, wrotkarstwie, żeglarstwie, pływaniu, triathlonnie, jeździectwie, judo, gimnastyce, bowlingu, piłce nożnej, golfie i trójboju siłowym.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.