Na motywach powieści ”Ida sierpniowa” młodzi stworzyli słuchowisko radiowe

Na motywach powieści ”Ida sierpniowa” młodzi stworzyli słuchowisko radiowe
Fot. Adminstrator

Szesnaścioro niedowidzących i niewidomych dzieci stworzyło słuchowisko radiowe na podstawie powieści Małgorzaty Musierowicz „Ida Sierpniowa”.

Słuchowisko nagrywane było podczas warsztatów, które odbyły się w lipcu w CSE „Światowid”. Scenariusz do niego przygotował Pan Krzysztof Grębski, muzykę skomponowała Marta Osowska-Utrysko.

– Celem naszego projektu było stworzenie przez młodzież niewidomą słuchowiska radiowego w oparciu o wartościową oraz cieszącą się olbrzymią popularnością, nie tylko wśród młodzieży, prozę Małgorzaty Musierowicz – mówi Iwona Grajkowska, koordynator projektu.

Płyty z gotowym słuchowiskiem trafią do ośrodków szkolno-wychowawczych oraz szkół integracyjnych na terenie Polski, promując różnorodne przedsięwzięcia literackie.

Osoby zainteresowane słuchowiskiem i chcące otrzymać egzemplarz proszone są o kontakt z Iwoną Grajkowską,  e-mail iwona.grajkowska@swiatowid.elblag.pl lub pod nr telefonu 055 611 20 83,

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5945

Print Friendly, PDF & Email