Na dużym ekranie: Jan Paweł II w Elblągu

Na dużym ekranie: Jan Paweł II w Elblągu

Kończy się kolejny sezon seansów filmowych z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Na ostatnie spotkanie ŚWIATOWID i Telewizja Elbląska zapraszają w poniedziałek, 2 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny. 

Po raz pierwszy projekt ten zaistniał w styczniu 2006 roku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że będzie to taki sukces i że tylu elblążan zechce oglądać w kinie stare filmy o swoim mieście. Mała Sala kina Światowid nie była w stanie pomieścić wszystkich widzów, dlatego seanse przeniesiono do sali dużej. Ale i ta często pękała w szwach. No cóż, elblążanie kochają swoje miasto.

Każdy z sezonów miał jakąś myśl przewodnią. Sezon 2013/14 poświęcony jest jubileuszom. Wyświetlane filmy związane były z przypadającymi w tym roku jubileuszami: 777–lecia założenia Elbląga, 200–lecia urodzin Ferdynanda Schichu’a, 40–lecia budowy oddziału Politechniki Gdańskiej, 30–lecia odbudowy elbląskiej starówki, czy też 20–lecia powstania Telewizji Elbląskiej. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z „Elblągiem na dużym ekranie” poświęcone będzie 15–tej rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu.

„Elbląga na dużym ekranie” awansował do rangi Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego – widzowie otrzymali indeksy i zdobywali zaliczenia. Wśród najpilniejszych studentów w najbliższy poniedziałek rozlosowane zostaną ufundowane przez sponsorów nagrody i upominki. Należy tylko nie zapomnieć indeksu.

Seans „Jan Paweł II w Elblągu” rozpocznie się w poniedziałek, 2 czerwca o godz. 18:00 w dużej sali Kina Światowid. Spotkanie poprowadzi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. Wstęp wolny.

  Edyta Bugowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11009