MZ zapowiada autopoprawkę do projektu ws. koronawirusa

MZ zapowiada autopoprawkę do projektu ws. koronawirusa
Fot. pixabay.com

Ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że przygotuje autopoprawkę do projektu zmian regulacji w ochronie zdrowia, umożliwiających skuteczniejsze zwalczanie koronawirusa. Chodzi o modyfikację przepisów dotyczących kierowania do pracy osób, którzy są rodzicami.

Przygotowany przez rząd projekt zmian legislacyjnych, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 obejmuje przepisy zawarte w czternastu „zdrowotnych” ustawach.

Jedno z rozwiązań przewiduje możliwość polecenia pracy przy zwalczaniu epidemii osobom, które wychowują dzieci do lat 18 (nadal nie będzie można polecać jej kobietom w ciąży i osobom wychowującym te dzieci samotnie – ale do lat 14, chyba że ci ostatni wyrażą na to zgodę). Resort już zapowiedział modyfikację proponowanego przepisu.

– Jeszcze dziś skierujemy do rozpatrzenia przez Radę Ministrów autopoprawkę obejmującą wyłączeniem spod skierowania do pracy rodziców dzieci do lat 14 oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Skierowania nie będzie mógł otrzymać więcej niż jeden rodzic – poinformował w czwartek na Twitterze wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email