MZ: Dziś 152 zachorowania na koronawirusa w Polsce

MZ: Dziś 152 zachorowania na koronawirusa w Polsce
Fot. pixabay.com

Resort zdrowia poinformował dziś o 152 potwierdzonych testami laboratoryjnymi przypadkach koronawirusa. Jednocześnie pojawiła się także informacja o tym, że liczba osób zmarłych z powodu COVID-19 wzrosła do dziesięciu.

Potwierdzone przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (37), dolnośląskiego (33), łódzkiego (18), małopolskiego (16), śląskiego (10), zachodniopomorskiego (10), podkarpackiego (7), lubelskiego (6), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2) i wielkopolskiego (2). Po jednym przypadku odnotowano w woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków wzrosła łącznie do 901.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że dziś rano zmarła dziewiąta osoba zarażona koronawirusem. – To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące – przekazał w komunikacie resort zdrowia.

W wieczornym komunikacie pojawiła się natomiast informacja o 10 ofierze koronawirusa. To 71-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Cieszynie i miał choroby współistniejące.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email