MZ: Do dziś przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce ponad 257 tys. osób

MZ: Do dziś przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce ponad 257 tys. osób
Fot. Pixabay

Resort zdrowia poinformował, że liczba osób, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki osiągnęła 257 tysięcy.

Po godz. 10:00 Ministerstwo Zdrowia przekazało, że obecnie szczepionkę przyjęły 257 834 osoby. W ciągu minionej doby zaszczepiono 54 781 osób.

Aktualnie w Polsce jest 1 051 830 dawek szczepionki. Do punktów medycznych dostarczono ich 456 915 (wczoraj o poranku do szpitali dotarło 252 540 dawek). Do tej pory zutylizowano 660 dawek (chodzi m.in. o sytuację, w której np. fiolka spadnie lub zostanie uszkodzona w trakcie transportu). Do dziś zarejestrowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych – 5 w ciągu minionej doby.

Aktualnie trwają szczepienia tzw. „grupy zero”. Szczepionki przyjmują pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych, a także rodzice hospitalizowanych wcześniaków.

Wspomniana grupa może dokonywać zgłoszeń na szczepienia do czwartku (14 stycznia). Dzień później na szczepienia będą mogły zapisywać się osoby z tzw. „grupy pierwszej” – na początek te powyżej 80. roku życia. Szczepienia tej grupy mają ruszyć 25 stycznia.

MM
Print Friendly, PDF & Email