Muzyka ponad widzeniem

Muzyka ponad widzeniem

Opolski Okręg PZN zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku do udziału w I Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Osób Niewidomych. Impreza odbędzie się we wrześniu w Opolu. Trwają zapisy!

Swoją twórczość może zaprezentować każdy: do Przeglądu zaproszeni są wokaliści i wokalistki, osoby niewidome i słabowidzące z całego kraju. Koncert finałowy, w którym wystąpi 15 wykonawców (wyłonionych przez Komisję Kwalifikacyjną na podstawie zgłoszeń), odbędzie się w środę 4 września w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza nie będzie biletowana.

– W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na czwartym międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (4th Lions World Song Festival for the Blind) w dniach 14-16 listopada 2019 r. – informują organizatorzy.

W skład jury, które wyłoni zwycięzców, wejdą: Marek Piekarczyk (legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA), Wacław Masłyk (piosenkarz i kompozytor, członek zespołu Partita) oraz Jarosław Wasik (piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej, który od 2013 r. jest dyrektorem Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu).

Żeby wziąć udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Osób Niewidomych – Opole 2019, należy do końca lipca przesłać utwór (nie dłuższy niż 5 minut) w formacie mp3 wraz formularzem zgłoszeniowym. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia drogą mailową (e-mail: oppon.opole@gmail.com) oraz tradycyjną pocztą (Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole).

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znaleźć można na stronie pzn.opole.pl.

Fot. Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski (Facebook)
Źródło: Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski (Facebook)
Fot. Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski (Facebook)