Muzycznie, sportowo, kolorowo

Muzycznie, sportowo, kolorowo

Coroczne świętowanie studentów wypełnione koncertami, Bieg Piekarczyka i Dzień Dziecka, który potrwa dwa dni – w najbliższym czasie nie zabraknie atrakcji dla elblążan w każdym wieku.

– Będzie wiele różnorodnych imprez, gdzie każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie, gdzie mógłby wspólnie z nami uczestniczyć, do czego gorąco zapraszam. Pierwszą będą Turbinalia, planujemy również już po raz jedenasty Bieg Piekarczyka, który na stałe wpisał się w historię naszego miasta oraz obchody Dnia Dziecka – zachęcał prezydent miasta Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej.

Atrakcje i rozrywki majowego weekendu będą dostępne dla mieszkańców już od czwartku 30 maja – wtedy rozpocznie się tradycyjne świętowanie studentów, które tym razem będzie miało swój motyw przewodni.

– W tym roku postawiliśmy na tematyczną imprezę, odbędą się bowiem Turbinalia kosmiczne – powiedziała Weronika Wójcik, przewodnicząca Rady Studentów.

Parada instytutów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, wielkie grillowanie, koncerty, festiwal kolorów i konkursy – to tylko część rozrywki zaplanowanej na dwa dni.

– W czwartek 30 maja odbędzie się przemarsz studentów, ale i młodzieży ze szkół policealnych i z ostatnich klas szkół średnich, przekazanie kluczy do miasta studentom, a następnie grillowanie na posesji uczelni przy Domu Studenta – zapowiedziała dr Iwona Kijowska, prorektor ds. kształcenia w elbląskiej PWSZ .

W piątek na uczelnianym parkingu przy Al. Grunwaldzkiej 137 odbędą się cztery koncerty, które poprzedzi pierwszy z trzech wyrzutów eksplozji kolorów. Na scenie zaprezentują się trzy zespoły lokalne: Blind Box, Sakin Ol oraz DiscoSanFrancisco, a gwiazdą wieczoru będzie Mesajah z zespołem.

1 czerwca o godz. 12:00 na placu Jagiellończyka swoje świętowanie – również dwudniowe – zaczną najmłodsi mieszkańcy miasta i ich rodzice. Będą dmuchane place zabaw i III Festiwal Foodtrucków.

– Zapraszamy do trzech dużych namiotów animacyjnych, gdzie specjaliści będą zachęcać dzieci do wspólnej zabawy. Będą szczudlarze rozdający słodycze, nie zabraknie maskotki miejskiej Piekarczyka – poinformowała Barbara Szyłak z Departamentu Promocji Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego.

Do udziału w imprezie zaproszono służby mundurowe, można więc będzie spotkać się z policjantami, strażakami, strażą miejską oraz pracownikami departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Dla dzieci zaplanowano przejażdżki konne pod opieką instruktora, pojawią się też kucyki ze stajni Lipniki. O atrakcje na ten dzień zadbał również Młodzieżowy Dom Kultury.

– Na scenie będzie można zobaczyć nasz słynny zespół Szalone i Szalone Małolaty oraz laureatów i finalistów konkursu „Piosenki z humorem”. Można będzie również wziąć udział w konkursie tańców nowoczesnych, przewidujemy także konkursy plastyczne, gry i zabawy zręcznościowe , animacje i pokaz kolorowych baniek – wyliczała Edyta Lichacz, dyrektor MDK.

Na dzieci czeka dużo zabawy, ponieważ imprezę z okazji ich święta przygotował także Klub Sportowy Concordia. Impreza wzorowana na Piegusie odbędzie się po raz drugi.

– Dzieci będą mogły się bawić na boisku trawiastym w formie sportowo-rekreacyjnej. Będą zdobywały żetony, tzw. Słoniki, które będzie można zamieniać na bardzo atrakcyjne sportowe nagrody w sklepiku – powiedział dyrektor klubu Concordia Marek Burkhardt.

Ostatnie wydarzenie weekendu to Bieg Piekarczyka, w którym udział biorą elblążanie w każdym wieku: najmłodszy uczestnik ma pół roku, najstarszy 74 lata. Podczas tegorocznej edycji biegu wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu będą prowadzili akcję charytatywną na rzecz Kamila Grzanki.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.