Müller: Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione od powierzchni

Müller: Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione od powierzchni
Fot. Pixabay

Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione – podobnie jak wiosną – od powierzchni – przekazał w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

– Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione, podobnie jak wiosną, od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 m² – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m. kw. – 1 osoba na 15 m² – napisał w piątek na Twitterze rzecznik rządu.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o nowych obostrzeniach mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Nowy reżim dotyczy m.in. działalności gastronomii, sklepów czy transportu publicznego.

Zgodnie z nowymi restrykcjami, od soboty 17 października, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły działać w godz. 6:00-21:00. Po godzinie 21:00 będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos. Tylko co drugi stolik w restauracji czy barze będzie mógł być zajęty.

Od czwartku obowiązują już godziny dla seniorów. W godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Aneta Oksiuta
Print Friendly, PDF & Email