Msza św. na gdansk.pl

Msza św. na gdansk.pl
Fot. Pixabay

Władze kościelne udzieliły dyspensy od udziału w mszy św. niedzielnej. W najbliższą niedzielę, 15 marca, w  kościele św. Jana odprawiona zostanie msza św. bez udziału wiernych.  Jednocześnie będzie ona  transmitowana „na żywo” o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl

– Będzie to msza święta w intencji chorych i zagrożonych – mówi ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych w Gdańsku, rektor kościoła św. Jana. – Odprawię ją w asyście szafarzy, o oprawę muzyczną zadba jak zwykle nasza schola. W związku z sytuacją epidemiologiczną, po licznych konsultacjach, wybrałem taką formułę, która do minimum zmniejsza zagrożenie zainfekowaniem wiernych. Na razie decyzja dotyczy tej jednej niedzieli, ale bardzo możliwe, że podobnie będzie z kolejną.

Decyzja o odprawieniu mszy św. niedzielnej ma także związek z krokami podjętymi przez NCK, które jest współgospodarzem Centrum św. Jana. W związku z zagrożeniem koronawirusem Nadbałtyckie Centrum Kultury w piątek 13 marca zawiesiło działalność publiczną. Odwołano wszystkie imprezy odbywające się w obiektach NCK, zamknięto budynki – gdański Ratusz Staromiejski i kościół św. Jana dla zwiedzających.

Msza św. będzie też transmitowana na kanale youtube Urzędu Marszałkowskiego

https://www.youtube.com/channel/UCtdp1gV_MqLc_zKtxf7T06Q

Print Friendly, PDF & Email