Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed oszustami

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed oszustami

Ministerstwo Zdrowia ostrzega by nie odpowiadać ani nie kliać w żadne linki rozsyłane sms-ami. Ministerstwo nie prowadzi żadnych akcji wysyłania takich wiadomości, to akcja oszustów, którzy próbują wyłudzić nasze dane oraz pieniądze.

„Kolejny FAKE NEWS! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach #MZ i #KPRM” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Poinformowano również, co należy robić podczas kwarantanny a także przekazano najnowsze dane dotyczące ilości przypadków zachorowań w Polsce a także przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa.

Obrazek na którym znajdują się informacje co należy robić podczas kwarantanny. Jest to: informacja o tym, że podczas kwarantanny należy udzielać Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji na temat stanu zdrowia. W razie pogorszenia się stanu zdrowia, natychmiast poinformować Państwową Inspekcję Sanitarną i zgłosić się do oddziału zakaźnego. Często myć ręce, unikać dotykania oczu i ust, mycie lub dezynfekowanie dotykanych powierzchni. Kaszląc lub kichając należy zakrywać usta oraz noc zgiętym łokciem lub chusteczką. Poinformować pracodawcę telefonicznie o tym, że zostałeś objęty kwarantanną. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat w wysokości 5000 zł.
Fot. Twitter
Na grafice znajdują się dane statystyczne: 5493 liczba przebadanych próbek w tym 5382 to negatywne 111 to pozytywne. & osób to nowe zakażenia.
Fot. Twitter