Minister Maląg zachęca do udziału w programie ASOS

Minister Maląg zachęca do udziału w programie ASOS
Fot. pixabay.com

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zachęca do skorzystania z programu ASOS. Tegoroczny budżet programu, to 40 milionów złotych.

– Społeczeństwo polskie starzeje się w tempie dotąd niespotykanym, a to rodzi przed nami wiele nowych wyzwań. Badania pokazują, że chociaż w porównaniu do roku 2015 udział w aktywnościach społecznych wśród osób starszych wzrósł, wciąż w Polsce mniej osób starszych niż w innych krajach UE angażuje się np. w prace społeczne, wolontariat, regularnie ćwiczy czy bierze udział w różnego rodzaju projektach edukacyjnych – zauważa minister rodziny pracy i polityki społecznej.

Marlena Maląg zwraca jednocześnie uwagę, że wspieranie inicjatyw na rzecz aktywności i zdrowia seniorów jest bardzo istotne, bo dzięki temu pozostają oni dłużej samodzielni.

Budżet ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursu ofert do Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja na rok 2020, to 40 mln zł. Wysokość dotacji, o którą można się ubiegać, wynosi od 20 tys. zł do nawet 200 tys. zł.

– Program ASOS adresowany jest przede wszystkim do lokalnych organizacji pozarządowych, a także m.in. organizacji wyznaniowych, spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością działających na rzecz osób starszych – wylicza Maląg. – Gorąco zachęcam Państwa do składania ofert w konkursie – wspólnie możemy zrobić naprawdę wiele na rzecz aktywizacji naszych drogich seniorów – dodaje.

Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 31 stycznia o godz. 16:00.

Oprac. Red.
Źródło: MRPiPS
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email