Miał być tysiąc, jest prawie 16 milionów

Miał być tysiąc, jest prawie 16 milionów

„Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Pod taką nazwą gdańszczanka Patrycja Krzymińska 14 stycznia rozpoczęła zbiórkę na rzecz WOŚP. W planach było uzbieranie 1000 złotych. Zebrano niemal 16 milionów.

– Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek – zarówno mały, jak i duży – będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz – zachęcała inicjatorka zbiórki. Zorganizowała ją na portalu społecznościowym Facebook, a odzew przerósł jej najśmielsze oczekiwania.

Patrycja Krzymińska zbiórkę rozpoczęła w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (14 stycznia), który zmarł po ataku nożownika w trakcie gdańskiego finału WOŚP. W planach było zebranie 1000 zł. Zbiórkę zakończono w środę (23 stycznia), a na koncie widnieje kwota 15 990 881 zł. Informacja o akcji bardzo szybko była udostępniana przez innych użytkowników portalu. Finansowe wsparcie przekazało ponad 260 tys. osób.

Zebrana kwota w całości powędruje na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Facebook nie pobiera bowiem opłat za datki na rzecz organizacji non profit.