MEN: Zdalne nauczanie do końca roku szkolnego

MEN: Zdalne nauczanie do końca roku szkolnego
Fot. Beata Misztal

Pandemia koronawirusa sprawiła, że szkoły zostały zamknięte, a uczniowie i nauczyciele przeszli na lekcje on-line. Dariusz Piontkowski poinformował dziś, że zdalna edukacja obowiązywała będzie do końca roku szkolnego.

– […] Według nas nie było już potrzeby przywracania zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość konsultacji i one do końca zajęć dydaktycznych [do 26 czerwca – red.] będą mogły się odbywać, ale już fizycznie całe klasy w dużych grupach nie wrócą do szkół przed wakacjami – przekazał dziś Dariusz Piontkowski. – Mam nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku.

Jednak jak zaznaczył minister edukacji „na dziś nie wiemy jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna w Polsce”, a co za tym idzie nie wiemy jak będzie wyglądała edukacja od września.

 – Gdyby miała to być forma pracy na odległość, to trzeba będzie korzystać z podobnych form prawnych, jakie do tej pory obowiązują – zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Szef MEN przekazał również liczby dotyczące korzystania z platformy e-podręczniki. – Przez te dwa miesiące kształcenia na odległość [odnotowano – red.] ponad 95 milionów odsłon. […] Jest tam ponad 4,5 miliona unikalnych użytkowników, ponad milion odsłon dziennie, to pokazuje, że ta platforma jest używana przez nauczycieli i przez uczniów – zaznaczył.

– W tej chwili rozmawiamy o tym, by pojawiło się tam narzędzie do komunikacji wideo, przy czym sprawa jest dosyć skomplikowana, powodująca m.in. ogromne obciążenie systemów, ale rozmawiamy tutaj o różnych rozwiązaniach i mamy nadzieje, że w sierpniu taka kamerka internetowa pojawi się na naszej platformie – wskazał Dariusz Piontkowski.

Druga odsłona platformy e-podręczniki.pl, która została uruchomiona w 2018 roku kosztowała ok. 16 milionów złotych.

Fot. Beata Misztal / arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email