MEN: Otwarto 4,8 tys. przedszkoli

MEN: Otwarto 4,8 tys. przedszkoli
Fot. Pixabay

Z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało 4 800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego. Opiekę znalazło w nich prawie 34 tys. dzieci – poinformował w środę w mediach społecznościowych wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Od środy (6 maja) przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki mogą być otwarte. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów zdecydowała o otwarciu placówek w późniejszych terminach.

Wiceminister edukacji poinformował na Facebooku, że we wtorek odbyła się wideokonferencja kierownictwa MEN z kuratorami oświaty, której tematem było m.in. otwarcie przedszkoli.

– Z danych przekazanych we wtorek przez kuratorów oświaty, z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało 4 800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków) – napisał Kopeć.

Podał także, że wideokonferencja dotyczyła również przygotowań do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych oraz kolejnych etapów odmrażania życia gospodarczego i społecznego, w tym systemu edukacji.

Według danych MEN, w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci.

6 maja – w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych otwarto ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci.

Danuta Starzyńska-Rosiecka
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email