„Mecz o wszystko” – politycy, sportowcy i artyści zagrali dla Sebastiana

Fot. Mateusz Misztal

Olsztyński stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Stomil, wypełnił się w niedzielę piłkarskimi emocjami. Było wiele pięknych akcji, aż pięć goli i jeden wspólny cel – wsparcie młodego piłkarza, który po odniesieniu niezwykle poważnej kontuzji, będzie potrzebował długiej, żmudnej i zarazem niezwykle kosztownej rehabilitacji.

16-letni Sebastian Ocimek podczas meczu piłkarskiego doznał kontuzji, uszkadzając kręgi szyjne wraz z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Obecnie przebywa w szpitalu i już jest pewne, że będzie wymagał długiej rehabilitacji.

W niedzielę, w stolicy Warmii i Mazur,  rozegrano „Mecz o Wszystko”, którego celem było nagłośnienie zbiórki na rzecz Sebastiana. Spotkało się kilkadziesiąt osób – politycy, sportowcy, artyści. Na boisku rywalizację toczyły drużyny: „Politycy” i „Wielkie serca”. Mecz wygrała drużyna „Wielkich serc” (4-1).

W drużynie polityków zagrali: Jerzy Małecki (poseł, PiS), Wiktor Durlak (senator, PiS), Grzegorz Matusiak (poseł, PiS), Paweł Papke (były siatkarz, poseł, PO), Marcin Kuchciński (wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego), Paweł Lisiecki (poseł, PiS), Artur Dziambor (poseł, Konfederacja), Michał Cieślak (poseł, Porozumienie), Kamil Bortniczuk (poseł, Porozumienie), Jarosław Krajewski (poseł, PiS), Michał Wypij (poseł, Porozumienie), nadkom. Michał Sadoń (komendant Straży Marszałkowskiej), kom. Ireneusz Kolator (Straż Marszałkowska), Marcin Czyża (wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości), Radosław Wojnowski (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej), Bogusław Fijas (wójt Gminy Ostróda), Paweł Brzozowski (bramkarz, Błękitni Pasym), Adam Kotyński (KS Pojezierze Prostki), Karol Deluga (KS Pojezierze Prostki).

– Dziś tak naprawdę wszyscy wygrywają. My byliśmy tu po to, by przyciągnąć ludzi, uatrakcyjnić wydarzenie, czyli akcję pomocy dla naszego kolegi piłkarza, który uległ temu dramatycznemu wypadkowi. Wygrani są absolutnie wszyscy, wynik był drugorzędny, aczkolwiek muszę przyznać, że staraliśmy się grać jak najlepiej i wygrać, nie udało się. Gratulujemy zwycięzcom na boisku, a zwycięzcami tak naprawdę jesteśmy my wszyscy i mam nadzieję też, że nasz kolega – mówi Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia. – Sport zawsze łączy, niezależnie od barw politycznych, niezależnie od poglądów, niezależnie od koloru skóry, niezależnie od rasy czy wyznania. Piłka nożna zawsze łączyła, sport zawsze łączył i będzie łączył. Cieszę się, że udało się tu, w Olsztynie, zorganizować taką akcję, dzięki której mogliśmy chociażby symbolicznie wesprzeć walkę młodego człowieka o powrót do zdrowia – dodaje.

W roli trenera zespołu polityków wystąpił Marek Szter, były bramkarz klubów piłkarskich z Warmii i Mazur, a także były wicekurator oświaty na Warmii i Mazurach.

– Jako człowiek wywodzący się ze spotu wielokrotnie uczestniczyłem w tego typu akcjach. Sebastian też wywodzi się ze środowiska sportowego i nikogo nie trzeba było specjalnie zachęcać, by tu dziś być, co widać po frekwencji poselskiej, ale też osób ze środowiska sportowo-piłkarsko-artystycznego – mówi Paweł Papke, były siatkarz, poseł Platformy Obywatelskiej. – Szczytny cel, niedziela, ładna pogoda, można się spotkać, ale przede wszystkim pomóc, bo zdarzyło się nieszczęście i musimy i chcemy wspierać Sebastiana w jego walce o powrót do zdrowia, do normalnego funkcjonowania, po prostu do życia.

W drużynie „Wielkich serc” wystąpili: Tomasz Zahorski (piłkarz, były reprezentant Polski), Michał Trzeciakiewicz (piłkarz, były zawodnik Stomilu Olsztyn i Jagielloni Białystok), Paweł Alancewicz (piłkarz), Marek Łukiewski (prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej), Paweł Aptowicz (sędzia piłkarski), Zbigniew Szymula (rzecznik prasowy OSiR w Olsztynie), Bartosz „Hipis” Krusznicki (wokalista, Łydka Grubasa), Piotr Duliszewski (prezes Fundacji Kormoran), Paweł Pszczółkowski (lekkoatleta), Marcin Malewski (szczypiornista, Warmia Olsztyn), Karol Królik (były szczypiornista Warmii Olsztyn), Tomasz Wilk (raper, Komix Squad), Mariusz Bojarowski (WMZPN), a także Wojciech Próchniak, Michał Sokół, Bartosz Iżbicki, Marcin Mężyński, Sebastian Kalwajtys, Adam Kotyński, Oskar Kurowski (bramkarz), Karol Deluga (wszyscy Pojezierze Prostki). W roli szkoleniowca drużyny wystąpił obecny trener Pojezierza Prostki – Jarosław Turowski.

– Trochę tak egoistycznie na to patrzę, bo każdy uśmiech, który widzę od kogoś komu pomagam jeszcze bardziej mnie napędza, więc im więcej tych uśmiechów dostanę tym lepiej się czuję. Pomaganie jest po prostu fajne – mówi Piotr Duliszewski, prezes Fundacji Kormoran i jeden z organizatorów meczu. – Nie wierzyłem, że tak szerokim echem odbije się ta akcja. Zagrali tu ludzie znani ze świata siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, Łydka Grubasa, czyli artyści, posłowie z każdej strony sceny politycznej. Nie mam pojęcia jak to się stało, że udało się tu dziś wszystkich zgromadzić. Ktoś chyba nad nami czuwa, ktoś czuwa nad Sebastianem, bo to dla Sebastiana to wszystko. Na dzień dzisiejszy jest już zebrane około 200 tysięcy złotych. Z tego co wiem, to pierwsze pięć zastrzyków to będzie kwota 5x 20 tysięcy złotych. To 200 tysięcy to jest minimum. Staramy się zebrać pół miliona złotych. Wiadomo, że życie całej rodziny się zmieni, bo Sebastian doznał bardzo poważnej kontuzji, więc cała rodzina będzie się musiała zaangażować, żeby mu pomóc i my też chcemy pomóc i wspieramy tę zbiórkę.

Mecz sędziowali: Zbigniew Czajkowski, Marcin Żyłka (asystent), Karol Mazuro (asystent), Monika Piekarska (sędzia techniczny / w drugiej połowie sędzia główny).

Wpłat na rzecz rehabilitacji Sebastiana można dokonywać za pośrednictwem pomagam.pl .

| KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE BY OBEJRZEĆ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA |
Print Friendly, PDF & Email