„Mecz o Wszystko”, czyli wsparcie rehabilitacji młodego piłkarza

„Mecz o Wszystko”, czyli wsparcie rehabilitacji młodego piłkarza
Fot. Pixabay

Sebastian to 16-latek który realizując swoje marzenia i pasję uległ poważnemu wypadkowi. Podczas meczu piłkarskiego doznał kontuzji uszkadzając kręgi szyjne wraz z uszkodzeniem rdzenia kręgowego co spowodowało czterokończynowy paraliż.

Nastolatek jest już po pierwszej operacji – jej wyniki poznamy niebawem. Przebywa obecnie w szpitalu i jest utrzymywany w śpiączce. Rokowania są niepewne. Jedyne co jest pewne, to fakt, że będzie potrzebował ogromnego wsparcia finansowego w procesie dalszego leczenia i niezbędnej rehabilitacji. Nikt jednak nie wie jak długiej i jak kosztownej.

Chcąc jednak jak najszybciej przystąpić do pomocy i leczenia organizowana jest zbiórka na portalu pomagam.pl, gdyż rodzina nie posiada środków finansowych umożliwiających sprawne leczenie i rehabilitację.

– Jeżeli możecie dołożyć złotówkę, dwie, 100 to pomóżcie. Każdą złotówkę rozliczymy, każdą złotówkę wydamy na Sebastiana i jego potrzeby, w przypadku nie wykorzystania pełnej puli resztę środków przekażemy na podobny cel – napisali na stronie zbiórki jej organizatorzy.

Marzeniem Sebastiana była zawodowa grać w piłkę nożną. – Mając taki cel, przykładał się do jego realizacji w sposób niebywały. Ciężka praca przed treningiem, ciężka regularna praca na treningu, sumienne wykonywanie zadań po treningu – wzór postępowania młodego piłkarza. Po ukończeniu 16. roku życia zadebiutował w seniorskiej drużynie KS Pojezierze Prostki w meczu regionalnego Pucharu Polski, gdzie był wyróżniającą się postacią – napisano na stronie zbiórki.

Kolejnym krokiem był debiut w meczu ligowym kiedy to na skutek nieszczęśliwszego wypadku doznał uszkodzenia kręgosłupa wraz uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Spowodowało to czterokończynowy paraliż.

Sebastiana Ocimka wspomóc można poprzez wpłaty pieniężne dokonywane w serwisie pomagam.pl .

W niesienie pomocy dla młodego sportowca zaangażowało się wiele osób i organizacji. W najbliższą niedzielę (20 września) na stadionie OSIR w Olsztynie (stadion Stomilu Olsztyn) rozegrany zostanie charytatywny „Mecz o Wszystko” organizowany przez Fundację Kormoran i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Pierwszy gwizdek zaplanowano o godz. 14:00.

Oprac. MM
Źródło: pomagam.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email