Mazowieckie: Z powodu koronawirusa nie odbył się egzamin ósmoklasistów w Gielniowie

Mazowieckie: Z powodu koronawirusa nie odbył się egzamin ósmoklasistów w Gielniowie

Ze względu na wykrycie koronawirusa u jednego z nauczycieli w szkole w Gielniowie (Mazowieckie), w poniedziałek i wtorek w tej placówce nie odbył się egzamin dla ósmoklasistów. Egzaminu nie będzie także w środę. Uczniowie będą do nich przystępować w lipcu.

O pozytywnym wyniku badania u nauczycielki ze szkoły podstawowej w Gielniowie (pow. przysuski) miejscowy sanepid dowiedział się w sobotę.

Nauczycielka w ostatnich dniach prowadziła w szkole konsultacje dla uczniów klas ósmych przygotowujące do egzaminów. Teraz kobieta przebywa w izolacji domowej, a jej rodzina została objęta kwarantanną. – Także szesnaścioro dzieci, z którymi nauczycielka miała w ostatnim czasie kontakt, zostało wraz z rodzinami objętych kwarantanną; w sumie to ok. 70 osób. W tym tygodniu będą mieć przeprowadzone testy – poinformowała PAP dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, dyrektor szkoły po konsultacji z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz z rodzicami zdecydował, że zaplanowane na poniedziałek, wtorek i środę egzaminy dla ósmoklasistów nie odbędą się. Uczniowie podejdą do nich w terminie dodatkowym wyznaczonym na 7-9 lipca.

Ilona Pecka
Fot. Pixabay