Mazowieckie: Działa interaktywna mapa zachorowań w województwie

Mazowieckie: Działa interaktywna mapa zachorowań w województwie
Fot. pixabay.com

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego uruchomił dostępną online mapę zachorowań na COVID-19 w województwie. Wynika z niej, że obecnie najmniej przypadków jest na północy województwa, zaś najwięcej w Warszawie.

Mapa, która została przygotowana przez Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii samorządu mazowieckiego, przedstawia bieżący stan zachorowań, zgonów i wyzdrowień we wszystkich powiatach.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa urzędu Marta Milewska, mapa aktualizowana jest codziennie w oparciu o dane pochodzące z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. – Po najechaniu kursorem na konkretny powiat ukażą się dane o zachorowaniach dotyczące tylko tego powiatu – poinformowała.

Z danych na środę o godz. 13:00 wynika, że w powiecie żuromińskim nie stwierdzono żadnych zachorowań. Zaraz po nim uplasowały się powiaty: mławski, sokołowski i łosicki, gdzie dane wskazują po jednym przypadku osób z koronawirusem. Ze statystyki wynika, że osoba, która zachorowała w powiecie łosickim zmarła.

Dużą skalę zarażeń odnotowano w centralnej i południowej części województwa mazowieckiego. Najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 jest w Warszawie – aż 783 osoby, z czego już 69 zmarło, zaś 111 wyzdrowiało. Na obszarze Radomia i powiatu radomskiego było w środę 420 chorych osób, z czego 40 zmarło, a wyzdrowiało 16. Sporo przypadków odnotowano również w powiecie grójeckim – 273 zakażonych, z czego 25 zgonów i 41 ozdrowień.

Interaktywna mapa jest dostępna TUTAJ.

Alicja Skiba (PAP)
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email