Mam medal! Jest super!

Mam medal! Jest super!

Jak to jest zdobyć pierwszy historyczny medal dla kraju w judo podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych? Marcin Liszcz z klubu „ONI w Ataku” wie o tym najlepiej. Dziś kierownictwo klubu IKS Atak wraz z przyjaciółmi i rodzinami przywitali uroczyście medalistę XV Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Swoje święto miał również Krzysztof Wojtaszek – trener tenisa stołowego, którego zawodnicy tak że sięgali na tych mistrzostwach po medale.

Przypomnijmy podczas tegorocznych Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Abu Dhabi 64 reprezentantów naszego kraju zdobyło 69 medali. Jednym z nich był właśnie Marcin Liszcz.

– Cieszymy się bardzo z tego sukcesu. Jest dla nas to powód do podwójnej radości i dumy. Wiele lat walczyliśmy o to by judo znalazło się w programie Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, co w końcu się udało a teraz mamy pierwszy srebrny medal w tej dyscyplinie i jeszcze zdobyty przez naszego zawodnika – mówiła Joanna Cesarska opiekun grupy „ONI w ATAKu”. – Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu Marcina trenerom, zarządowi klubu, rodzicom, pracodawcom Marcina. Bez ich pomocy i wsparcia z pewnością nie bylibyśmy dziś w tak radosnych nastrojach – dodała.
Marcin podczas Igrzysk stoczył trzy walki. Dopiero w półfinale uległ Portugalczykowi, który okazał się dla niego za mocny. Lecz pokonanie reprezentantów Izraela i Monako dało mu upragniony srebrny medal.

– Marcin od początku mówił, że pojedzie na te igrzyska i wróci z medalem. Wiedzieliśmy, ze będzie bardzo trudno ale wspieraliśmy go. Jakaż była nasza radość, gdy okazało się, że syn ten medal zdobędzie – mówiła mama Marcina.

Drugie, trzecie i czwarte miejsce…

Nie można również zapomnieć o pozostałej dwójce elblążan, którzy również walczyli na tych Igrzyskach. Mateusz Zdaniukiewicz, uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu i należy do Klubu Sportowego Olimpiad Specjalnych „Zefirek”, rywalizował w tenisie stołowym, gdzie w kategorii „miks” zdobył brązowy medal. Z kolei Katarzyna Janicka, uczennica branżowej szkoły I stopnia przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu, a od 2008 r. jest zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych „Rekord” zajęła czwarte miejsce w grze pojedynczej kobiet w badmintonie.

Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz fotorelację: