Mały Bieg Niepodległości. Tutaj liczyła się dobra zabawa

Fot. Rafał Sułek

Ponad pięciuset młodych biegaczy w wieku od 0 do 15 lat wzięło udział w tegorocznej edycji Małego Biegu Niepodległości. Do przebycia, w zależności od wieku biegacza, było od 50 do 600 metrów. Tutaj nie było wygranych i przegranych liczyła się tylko dobra zabawa w sportowym duchu. Każdy z uczestników na zakończenie biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Podobnie jak w ubiegłych latach mali sportowcy biegali wzdłuż ulicy Teatralnej w okolicach startu i mety głównego biegu, który odbywał się ponad dwie godziny później po zmaganiach najmłodszych.

– Tutaj liczy się tylko dobra zabawa. Chodzi o to, by już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do biegania. Jest to też okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu dzieci i ich rodziców – mówią organizatorzy biegu. – Z roku na rok zgłasza się coraz więcej chętnych i to nas bardzo cieszy. Są też Ci, którzy biegną razem z nami już kolejny rok z rzędu – podsumowują.

Tym starsze dzieci stawały na linii startu, tym większy był duch rywalizacji. Dla najmłodszych była to oczywiście zabawa, choć nie zabrakło również łez. Lecz pamiątkowe medale otrzymywane na mecie koiły łzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Małego Biegu Niepodległości. Kliknij w zdjęcie główne i oglądaj jak biegali najmłodsi.

Print Friendly, PDF & Email