Malbork: Nowe miejsce wsparcia dla ON

Malbork: Nowe miejsce wsparcia dla ON

Pod koniec ubiegłego roku na mapie Malborka pojawiło się nowe stowarzyszenie, którego celem jest udzielanie pomocy osobom z niepełnosprawnościami. ON in Malbork, bo tak nazywa się organizacja, ma wspierać mieszkańców w różnych obszarach życia.

– Jeśli szukasz nowych form rehabilitacji, pomożemy Ci w tym. Jeśli chcesz zrobić prawo jazdy kat. B, doradzimy Ci od czego zacząć, jakie dokumenty są potrzebne, gdzie i jak ubiegać się o dofinansowanie, jaką szkolę jazdy wybrać. Jeśli szukasz nowych form rehabilitacji lub chcesz miło spędzić czas, to my pomożemy to zorganizować – przekonują pracownicy stowarzyszenia.

On i Malbork podpowie też jakie ulgi i prawa przysługują osobom niepełnosprawnym oraz jak z nich korzystać, a także wesprze w poszukiwaniach pracy. Dla rodzin i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami zaplanowano porady praktyczne.

Stowarzyszenie działa w budynku Urzędu Miasta Malbork przy pl. Słowiańskim 5. Mieszkańcy mogą udać się tam co czwartek, w godzinach 16:00-18:00, by skorzystać z konsultacji. Szczegółowe informacje na temat oferowanego wsparcia można uzyskać drogą elektroniczną pod adresem onmalbork@gmail.com.