Malbork. Kim jest Marianek?

Malbork. Kim jest Marianek?

Marianek to wesoły i sympatyczny rycerzyk w lśniącym hełmie i z czerwoną pelerynką. Urocza laleczka o rumianych policzkach, przesympatyczny rycerzyk dumnie reprezentuje nasze fantastyczne miasto-Malbork. Malbork Welcome Center zorganizowało rok temu konkurs na maskotkę mogącą reprezentować nasze miasto. Do konkursu na projekt graficzny wpłynęło 18 prac. Zwyciężył Marianek…

Twórczynią projektu maskotki jest Marta Matyjewicz, uzdolniona mieszkanka Malborka. O samym Marianku możecie przeczytać w wielu gazetach. Między innymi w “Dzienniku Bałtyckim” i “Gazecie Malborskiej”. Od moich znajomych słyszałam, że Marianek pojawił się też w TVN24.

Sympatyczny rycerzyk Marianek, oficjalna maskotka miasta Malborka, rozpoczął już swoją karierę! Pierwszego czerwca spotkał się ze wszystkimi, którzy przyszli do centrum miasta. Na powitanie Marianek rozdawał dzieciom słodycze, każdy mógł wykonać sobie z nim pamiątkową fotografię.

Maskotkę spotkamy w Malborku wiele razy. Uroczy chłopczyk z rumieńcami, będzie odtąd towarzyszył wszystkim imprezom, rozdając materiały promocyjne, ulotki informacyjne i przechadzając się wśród przybyłych do miasta turystów oraz korzystających z atrakcji mieszkańców.

Jeszcze w tym roku może powstać pluszowa wersja zabawki, która będzie ”uczestniczyła” w targach promocyjnych, a turyści będą mogli ją kupić w punktach z pamiątkami. Być może będzie je można nabyć w sklepiku Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 54. Są już tam figurki i koszulki z jego podobizną, breloki czy magnesy na lodówkę.
Ja… kocham Mariana! I wy go też pokochacie!

„Zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miejskiego/Prezydenta Miasta”.  Jolanta Pietrusiewicz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5804

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.