M. Dworczyk: 12 tys. osób wyraziło chęć powrotu do Polski

M. Dworczyk: 12 tys. osób wyraziło chęć powrotu do Polski

Wczoraj PLL LOT wraz z rządem uruchomili specjalną ofertę dla Polaków przebywających za granicą. Program „Powrót do domu”, ma pomóc tym, którzy utknęli za granicami państwa, a jedynym środkiem transportu umożliwiającym powrót do kraju jest samolot.

Decyzją rządu zawieszone zostały międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe, a granice zostały zamknięte dla cudzoziemców. Od północy każdy obywatel naszego kraju, który wjeżdża do Polski jest poddawany 14-dniowej kwarantannie. Jedyną możliwością powrotu do kraju dla Polaków przebywających za granicą jest lot czarterowy zaproponowany wczoraj wieczorem przez PLL LOT.

– Ponad 12 tysięcy osób za pośrednictwem strony LOT-u wyraziło chęć powrotu do Polski. Pierwsze samoloty za ocen wylatują już dzisiaj. Dziś też będą zrealizowane dwa pierwsze czartery z Londynu – mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który poprosił jednocześnie o wyrozumiałość.

Wiele osób wskazuje bowiem, że strona LOT-u, na której można zaaplikować o powrót do kraju, działa z problemami. Ma to oczywiście związek z dużą liczbą jej jednoczesnych odwiedzin.

O godz. 11:00 rozpoczęło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na nim ma być omówiona miedzy innymi sytuacja osób objętych kwarantanną, bo liczba ta może się zwiększyć nawet do 100 tysięcy.

Fot. Krystian Maj / KPRM / @michaldworczyk (Twitter)

2 Komentarze

  1. m

    Dobrze, że w końcu coś zostało zrobione dla normalnych, zwykłych obywateli ! brawo. Oby tylko ci ludzie potem poddali się tej 14 dniowej kwarantannie, tak jak jest to wymagane.

  2. s

    To chyba już nieaktualne, bo na dzień dzisiejszy czytam o 30 tys chcących wrócić do kraju. Tak więc tym ludziom trzeba pomóc i chwała że lot zdecydował się na taką akcję.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.