Łódzkie: 9 pracowników urzędu w Wieluniu zarażonych koronawirusem

Łódzkie: 9 pracowników urzędu w Wieluniu zarażonych koronawirusem
Fot. Pixabay

16 pracowników Urzędu Miasta Wielunia, na południowym zachodzie woj. łódzkiego, zostało poddanych kwarantannie, a u 9 z nich wykryto SARS-CoV-2. Trwają badania urzędników – powiedział PAP w poniedziałek burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Z powodu potwierdzonych 9 przypadków koronawirusa i 7 podejrzeń infekcji patogenem SARS-CoV-2 trwają badania pracowników Urzędu Miasta Wielunia. 16 chorych i przebywających na kwarantannie urzędników czuje się dobrze – poinformował w poniedziałek PAP burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Niektóre wydziały obsługujące petentów nie pracują. – Mamy problem w urzędzie stanu cywilnego, w wydziale spraw obywatelskich, ponieważ wszyscy urzędnicy stamtąd, w sumie 8 osób, zostali skierowani na kwarantannę i badania wymazowe w kierunku koronawirusa. W wydziale gospodarki komunalnej u dwóch osób stwierdzono SARS-CoV-2. 9 osób z działu podatkowego też zostało poddanych kwarantannie – powiedział PAP burmistrz Wielunia.

– Na razie z powodu zakażenia koronawirusem lub podejrzenia SARS-CoV-2 nie pracuje 16 z blisko 60 urzędników, ale ciągle trwają badania. Już wiem, że jutro kilka osób wraca do pracy – mówił Paweł Okrasa.

W środę i czwartek wieluńskich urzędników czeka kolejna tura pobierania próbek do badań na koronawirusa.

Hubert Bekrycht
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email