Łódź: W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

Łódź: W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie
Fot. uml.lodz.pl

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało Centrum Rentgenowskie.

Przychodnia może zaoferować pacjentom właściwie wszystkie rodzaje „prześwietlenia”

  • densytometr, który bada gęstość kości i wykrywa m.in. osteoporozę;
  • cyfrowy aparat do ogólnego RTG zbada kości, płuca, jamę brzuszną;
  • aparat RTG do prześwietlania pojedynczych zębów;
  • tomograf.

Znajduje się tam także wart ok. 100 tys. zł, działający od kilkunastu dni pantomograf, czyli aparat RTG do panoramicznych zdjęć wszystkich zębów jednocześnie. Zdjęcie pantomograficzne staje się standardem w stomatologii. A pacjenci leczący się u lekarza rodzinnego w MCM Widzew, przychodząc ze skierowaniem od swojego dentysty, mają robione badanie bezpłatnie.

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 została wcześniej kompleksowo zmodernizowana i wyposażona. Przeszła termomodernizację, modernizację gabinetów lekarskich i korytarzy, została wyposażona w nowy sprzęt. Współpracuje z podmiotami prywatnymi – np. tomograf, który zaczął działać od ubiegłego roku jest własnością prywatnej firmy, ale już remont pomieszczeń, w których wykonywane są badania zrobiło i sfinansowało miejskie centrum. Zaś wykonywane są tam prawie wyłącznie badania na NFZ.

– Dziś możemy poinformować, że powstało tu też Centrum Rentgenowskie gdzie np. ogólny RTG wykonuje rocznie ok 12 000 ekspozycji. Densytometr robi 500 badań każdego roku. Tomograf przyjmuje pacjentów na NFZ. A centrum medyczne uruchamia pantomograf – przekazał łódzki UM.

Źródło: UM Łódź
Fot. uml.lodz.pl
Print Friendly, PDF & Email