Łódź: Studenci Uniwersytetu Medycznego wesprą personel w szpitalach

Łódź: Studenci Uniwersytetu Medycznego wesprą personel w szpitalach
Fot. Pixabay

Uniwersytet Medyczny w Łodzi organizuje wolontariat wśród studentów, którzy w obecnej sytuacji epidemicznej wesprą personel medyczny w szpitalach. O wskazanie studentów do pracy w placówkach medycznych do władz uczelni zwrócił się też wojewoda łódzki.

– Wspierajmy naszych kolegów lekarzy, pielęgniarki, ratowników, sanitariuszy, salowych i wszystkich innych uczestników walki o zdrowie i życie chorych. Nie kibicujmy im, tylko im pomóżmy! – zaapelował w liście skierowanym do studentów rektor łódzkiego Uniwersytetu Medycznego (UM) prof. Radzisław Kordek.

Poinformował, że w minionym tygodniu uczelnia rozpoczęła organizowanie wolontariatu studentów do pomocy dla personelu w szpitalach klinicznych.

– W piątek dostałem od wojewody łódzkiego decyzję dotyczącą wskazania listy studentów do pracy w trzech jednostkach (szpital Biegańskiego, szpital w Zgierzu, stacja ratownictwa w Porszewicach) – przekazał.

Dodał, że szpitale uniwersyteckie złożyły wnioski o zapotrzebowanie na kolejne 160 osób (WAM 103 osoby, w tym Stoki 22 osoby, CSK 57 osób) i – jak zaznaczył – nie jest to koniec potrzeb.

Władze uczelni, podobnie jak wiosną, postanowiły, że wszystkim studentom biorącym udział w sprawowaniu opieki nad chorymi zaliczą obecność na zajęciach, które mają w siatce zajęć. Zaliczenia i egzaminy będą obowiązywały.

Zajmujący się zbieraniem zgłoszeń samorząd studencki uczelni poinformował, że ochotnicy mają pracować jako sanitariusze, asystenci zespołów lekarskich do obsługi administracyjnej oraz obsługując butle tlenowe i prowadząc nadzór nad pacjentami w izolatoriach. (PAP)

Bartłomiej Pawlak
Źródło: PAP – Nauka w Polsce
Print Friendly, PDF & Email