Łódź: SP przy Jaracza będzie bardziej dostępna

Łódź: SP przy Jaracza będzie bardziej dostępna

Zielony ogród, plenerowa siłownia, sala rehabilitacji i szatnia przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – to wszystko powstanie w jednej z łódzkich podstawówek.

Nie każde dziecko może swobodnie biegać po boisku. Niektóre potrzebują małego „wspomagania”. – Dla nich budujemy zielony ogród i plenerową siłownię, salę rehabilitacji ruchowej i szatnię przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – informuje UM Łódź.

– Trwa modernizacja Szkoły Podstawowej nr 111 przy ulicy Jaracza 44/46 w Łodzi. Szkoła jest placówką, w której obok dzieci sprawnych ruchowo uczą się dzieci z niepełnosprawnościami.

Od stycznia tego roku trwa remont, dzięki któremu w szkole pojawi się szereg udogodnień dla niepełnosprawnych uczniów. Na poziomie piwnic powstaje sala do rehabilitacji ruchowej, pomieszczenia higieniczno-sanitarne oraz szatnia zostaną wyposażone, tak aby każdy uczeń mógł z nich korzystać – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

– Ten remont to spełnienie moich marzeń. Dzięki niemu, nie tylko poprawią się standardy wewnątrz budynku, ale zmieni się otoczenie szkoły. Uczniowie od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z siłowni plenerowej czy zielonego ogródka dydaktycznego – dodaje Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 w Łodzi.

Siłownia plenerowa zostanie wyposażona w ławki, rowery czy biegacze. Na terenie boiska zostaną wytyczone specjalne ścieżki edukacyjne. Renowacji poddana zostanie również nawierzchnia placu zabaw, wymienione zostanie ogrodzenie, a wokół budynku pojawi się zielony trawnik.

Obecnie trwają prace na klatce schodowej, w piwnicach oraz łazienkach. Montowana jest podłoga antypoślizgowa. – Wiosną zaczną się prace na zewnątrz budynku, zamontujemy pochylnię przed wejściem do szkoły oraz wymienimy nawierzchnię boczną drogi do szkoły od strony ulicy POW na kostkę betonową – dodaje Sylwester Lewandowski z firmy PESTIM sp. z o.o.

Umowę na wykonanie robót podpisano 31 grdudnia minionego roku. Wartość realizacji inwestycji to 1 294 993, 20 zł. Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na październik 2020 roku. Projekt realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Małgorzata Loeffler / ZIM Łódź
Fot. UM Łódź