Łódź: Rusza miejski program mikrograntów dla NGO na walkę z koronawirusem

Łódź: Rusza miejski program mikrograntów dla NGO na walkę z koronawirusem
Fot. Pixabay

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu miejskiego programu mikrograntów na walkę z koronawirusem. Jest on adresowany do organizacji pozarządowych wspierających mieszkańców Łodzi w czasie pandemii.

Jak informuje Katarzyna Dyzio, Zastępca Dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ, do urzędu oraz Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, napływało w ostatnim czasie dużo apeli i próśb o wsparcie działań organizacji pozarządowych. – W związku z utrzymującą się pandemią, jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosi nabór wniosków na mikrogranty. W tym roku nie będą to dotacje na wydarzenia i zajęcia rozrywkowe. Mikrogranty mają pomóc organizacjom pozarządowym w lepszym dostosowaniu się do panującej sytuacji, co pozwoli im skuteczniej wspierać mieszkańców Łodzi w czasie pandemii – dodaje Katarzyna Dyzio.

Organizacje pozarządowe będą miały dwa tygodnie na składanie wniosków o dofinansowanie działań wspierających łodzian i pomagających w rozwiązywaniu ich problemów spowodowanych przez pandemię. Do rozdysponowania jest kwota 200 tys. zł, a każda organizacja będzie mogła złożyć tylko jeden wniosek na kwotę do 7 tys. zł. Wszystkie te projekty muszą zostać zrealizowane do końca 2020 r.

– Dotację będzie można uzyskać na działania pomocowe skierowane do grup najbardziej dotkniętych przez pandemię oraz na działania aktywizujące mieszkańców, pomagające w budowaniu sąsiedzkich wspólnot. Liczymy, że program mikrograntów pomoże organizacjom pozarządowym w dotarciu z pomocą i wsparciem do jak największej liczby łodzian mówi Olga Zuchora z Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Zainteresowani programem mikrograntów szczegółowe informacje o nim znajdą w tym tygodniu w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) oraz na profilu facebookowym Konsultacje Społeczne w Łodzi.

Źródło: uml.lodz.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email