Łódź: Powstają 3 miejskie centra lekarzy-specjalistów

Łódź: Powstają 3 miejskie centra lekarzy-specjalistów

Na łódzkim Polesiu powstają trzy miejskie centra lekarzy-specjalistów. Pierwsze, przy ul. Maratońskiej 71, po kompleksowej modernizacji, wygląda imponująco.

– Porady naszym pacjentom będą udzielane w zmodernizowanych w najwyższym standardzie pomieszczeniach. Wyremontowany został główny hol i pomieszczenia znajdujące się na pierwszy piętrze – to kilkanaście gabinetów lekarskich – mówi wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek. – Już dziś przyjmuje tu: okulista, ginekolog, laryngolog, ortopeda dziecięcy i endokrynolog. Do czerwca będziemy tu mieć jeszcze: stomatologa – również dziecięcego, ortopedę oraz chirurga

– W tym centrum medycznym nie poczekamy w kolejce do lekarza, ponieważ dostaniemy się do niego od ręki, tego dnia, którego zadzwonimy. To efekt m.in. zatrudnienia nowych internistów przez dyrekcję – podkreśla wiceprezydent Adam Wieczorek.

Monika Nogala, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Łódź-Polesie dodaje: – Na wszystkich korytarzach oraz w gabinetach została wymieniona wykładzina. Wymieniono oświetlenie. Wszystkie drzwi wewnętrzne zostały wymienione na dźwiękoszczelne, co zdecydowanie poprawiło jakość udzielanych świadczeń, a także polepszyło komfort pacjentów i pracy lekarzy.

Miejskie Centrum Medyczne Polesie składa się aż z 8 poradni rozsianych w całej dzielnicy. Jak informuje wiceprezydent Adam Wieczorek, miasto chce skupić gabinety specjalistyczne w trzech przychodniach: na Maratońskiej, na Kasprzaka oraz na Wileńskiej. Będzie to baza niezbędna dla bardzo dobrej diagnostyki.

– Na Maratońskiej w trakcie budowy mamy pracownię RTG. W czerwcu 2019 r. kupiliśmy 2 nowoczesne aparaty ultrasonograficzne, z czego jeden trafił do przychodni „Maratońska”. Na Kasprzaka mamy już laryngologię, ginekologię, a będziemy też mieć urologię i ortopedię. I działa tu profesjonalna rehabilitacja. Przy Wileńskiej pacjentów przyjmą m.in. ginekolog czy logopeda. Nie zawaham się więc powiedzieć, że na Polesiu powstają trzy profesjonalne Centra Specjalistyczne. Do Maratońskiej dołączą: Kasprzaka oraz Wileńska – też planowane do modernizacji – dodaje wiceprezydent Wieczorek.

Koszt modernizacji Miejskiego Centrum Medycznego Polesie przy ul. Maratońskiej 71 (łącznie z pracownią RTG, która będzie gotowa w czerwcu) wyniósł ok. 1 mln zł.

Miejskie Centrum Medyczne Polesie ma również bardzo dobre doświadczenia w budowaniu profesjonalnych centrów dla dzieci. Takie centra powstały już trzy: przy ul. Kasprzaka, ul. Olimpijskiej oraz przy ul. Maratońskiej. Jak podkreśla wiceprezydent Adam Wieczorek, centra pediatryczne to nie tylko szybszy i łatwiejszy dostęp do lekarza o każdej porze dnia – od godz. 8:00 do 18:00, ale również poszerzony dostęp do dziecięcych lekarzy specjalistów.

Wiceprezydent Adam Wieczorek dodaje: – Centrum medyczne na Polesiu planuje tu, na Maratońskiej, kolejne inwestycje. Do rządowego programu „Dostępność plus” złożyło wniosek na 800 tys. zł. Z tego projektu chce zmodernizować korytarze na parterze, pozostałe gabinety lekarzy, klatkę schodową, rejestrację oraz wykonać nowy podjazd do budynku – wszystko dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: UM Łódź
Fot. Radosław Żydowicz / uml.lodz.pl