Łódź otwiera baseny i kąpieliska

Łódź otwiera baseny i kąpieliska
Fot. uml.lodz.pl

Już za kilka dni łodzianie ponownie będą mogli korzystać z miejskich kąpielisk i basenów. Wybierając taką formę spędzania wolnego czasu należy jednak pamiętać o ograniczeniach wprowadzonych po pandemii koronawirusa COVID-19.

– Pogoda do końca nas nie rozpieszcza, ale to już ten czas, gdy zbliżamy się do rozpoczęcia wakacji. Jest to zawsze związane z uruchomieniem bezpłatnych kąpielisk miejskich. W tym roku żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości i musimy dostosowywać się do rygorów narzucanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Tak też robimy – powiedziała na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

W tym roku kąpieliska miejskie będą otwarte wcześniej, niż w latach ubiegłych. Już od 10 czerwca będzie więc można kąpać się w Arturówku oraz na Stawach Stefańskiego i Stawach Jana. – W porównaniu z poprzednimi latami będziemy mieli na tych kąpieliskach większą liczbę ratowników, którzy oczywiście będą wyposażeni w dodatkowe środki ochrony osobistej. Chcemy zapewnić jak największe bezpieczeństwo kąpiącym się, dlatego też ratownicy oprócz monitorowania akwenów wodnych będą również sprawdzać, co się dzieje na plażach i podejmować interwencje w przypadku naruszenia obowiązujących przepisów – wyjaśniła Skrzydlewska.

Przypomniała też, że w ramach IV etapu odmrażania sportu od 6 czerwca ponownie będą mogły być otwarte baseny. Pierwszą łódzką pływalnią udostępnioną mieszkańcom będzie Wodny Raj przy ulicy Wiernej Rzeki, gdzie amatorzy pływania mają się pojawić 11 czerwca. Odkryte baseny przy ul. Sobolowej (Anilana) i ul. Głowackiego zostaną otwarte w późniejszym terminie.

– Po otrzymaniu informacji o możliwości uruchomienia basenów rozpoczęliśmy napełnianie ich wodą. Do końca tygodnia ten etap powinien się zakończyć, a w pierwszej połowie następnego tygodnia zostaną pobrane próbki dla sanepidu. Później będziemy czekać na wyniki. Jeśli będą pozytywne, to będziemy mogli otworzyć te baseny dla naszych mieszkańców. Zakładam, że będzie to ok. 20 czerwca. Oczywiście o dokładnej dacie wcześniej poinformujemy – zakończyła wiceprezydent.

Dodatkowe szczegóły dotyczące otwarcia i funkcjonowania miejskich kąpielisk i basenów będą zamieszczone na stronie MOSiR, a informacje dotyczące Aquparku Fala można zaleźć na stronie spółki. Informacje dotyczące liczby osób mogących korzystać z basenów i obowiązujących zasadach bezpieczeństwa znajdują się tutaj.

Źródło: UM Łódź
Fot. uml.lodz.pl
Print Friendly, PDF & Email