Łódź: Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora – oferta online

Łódź: Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora – oferta online
Fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W związku z alarmującą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi zostały zamknięte do odwołania. Pracownicy Centrów przygotowali jednak dla seniorów ofertę dostępną online. – Zachęcamy do śledzenia profili CZAS i aktywnego spędzania czasu bez wychodzenia z domu – apeluje UM.

Jakie propozycje mają łódzcy seniorzy? Poniżej kilka z nich.

Zumba na żywo – poniedziałki, czwartki godz. 15:00 – transmisja na Facebooku: www.facebook.com/mcmbaluty.aktywator

Zumba – to energetyczny taniec zdobywający coraz większą popularność wśród seniorów. Zumba to energia, witalność, radość życia.

Taniec w kręgu – wtorki godz. 9:00 – Youtube: www.youtube.com/channel/UCBD23OrVv48woq6vXl_8tSQ/videos

Taniec w kręgu to zajęcia taneczne polegające na poznawaniu i uczeniu się kultury innych narodów.

Nauka gry w brydża – poniedziałki, wtorki godz. 12:00 – platforma BBO. Obowiazują zapisy telefoniczne pod nr telefonu: 690 512 685.

Brydż to pasjonująca i logiczna gra karciana ciesząca się niespotykanym powodzeniem wśród seniorów. Zapewnia osobom w wieku senioralnym maksymalny wysiłek intelektualny a przy tym daje wielką frajdą jaką jest rywalizacja.

Gimnastyka umysłu – środy godz. 12:30, 14:00, 15:30 – platforma zoom.us – zapisy tel. 42 655 30 39 w godz 8:00-10:00.

Lek dla pamięci. Aby zachować sprawny umysł i dobrą pamięć potrzebujemy aby nasz mózg był poddawany stymulacji. Logiczne zagadki, rebusy i zadania na pamięć – to taniec neuronów.

Rękodzieło – środy godz. 10:30 – platforma zoom.us – zapisy tel. 42 655 30 39 w godz 8:00-10:00.

Działania twórcze rozwijające kreatywność, podczas których wykonywane będą różnorodne przedmioty ozdobne i użytkowe. Zajęcia z rękodzieła to nie tylko dobra zabawa z drewnem, farbą czy włóczką, to przede wszystkim ćwiczenie koncentracji, ale także współdziałanie w grupie i radość z własnoręcznie wykonanej pracy.

Oprac. Red.
Źródło: UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email