Lider Dostępności 2019

Lider Dostępności 2019

Integracja ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu „Lider Dostępności 2019”. Już po raz czwarty będziemy mogli przekonać się, które obiekty i przestrzenie w Polsce są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nabór trwa do 25 marca. Zwycięzców wspólnego konkursu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich poznamy w maju, podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

W 2019 r. Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz osób zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, przyzna nagrody w ośmiu kategoriach: przestrzeń publiczna, sieć placówek, obiekt kulturalny/edukacyjny, obiekt usługowy, obiekt mieszkalny/hotelowy, obiekt zabytkowy, architekt/urbanista, Grand Prix (nagroda specjalna, przyznawana przez Kapitułę dla wyróżniającej się firmy lub instytucji [niezależnie od kategorii]).

Zgłoszenia do konkursu „Lider Dostępności” przyjmowane są do 25 marca 2019 r. Wnioski konkursowe mogą nadsyłać zarówno twórcy, jak i użytkownicy przestrzeni.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajduje się na stronie integracja.org/lider-dostepnosci.

Źródło: Integracja