Lewa w górę! Sezon otwarty

Już po raz drugi w Elblągu odbyła się uroczysta inauguracja sezonu motocyklowego. Paradzie setek motocykli, która w południe przejechała ulicami miasta, przewodniczył prezydent Witold Wróblewski, któremu – jak sam mówił, po latach wrócił bakcyl do jeżdżenia motorem. Głównym punktem obchodów był festyn na placu przy PWSZ na Grunwaldzkiej.

– Po latach wrócił mi bakcyl do jeżdżenia motorem. Dziś przyjechałem tutaj na swoim Harley’u. Bardzo przyjemnie się jechało. Życzę wszystkim by nadchodzący sezon obfitował w wiele radości ale również, by był bezpieczny – mówił na inaugurację festynu prezydent Wróblewski, rozpoczynając tym samym oficjalnie sezon motocyklowy w mieście.

Dzisiejsze obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w katedrze pw. św. Mikołaja. Następnie setki motocyklistów przejechało ulicami miasta na plac przy Grunwaldzkiej w pobliżu PWSZ, gdzie czekała na nich wojskowa grochówka oraz liczne atrakcje. Festyn skierowany był także do mieszkańców miasta, którzy mieli okazję m.in. zobaczyć różnego typu motocykle, porozmawiać z ich właścicielami, obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego, zobaczyć pokaz jazdy wyczynowej na motorze, spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na jednym kole.

– Bardzo fajna sprawa. Cieszę się, że coś takiego organizowane jest w naszym mieście. Mój syn choć nie doczekał się przejazdu motocykli ulicami miasta, gdyż ten odbył się znacznie wcześniej niż widniała informacja na plakatach, co jednak nie przeszkodziło mu by wyciągnąć naszą rodzinę tutaj na plac. I nie żałujemy – mówiła pani Ilona, która na festyn przyszła z całą rodziną.

– Swój pierwszy raz na motocyklu pamiętam jeszcze za małego dziecka, kiedy to mój chrzestny zabrał mnie na przejażdżkę po podwórku. Od tamtej pory motocykle są moją pasją. Ten, którym obecnie jeżdżę, jest już moim trzecim. Za każdym razem staram się nabywać lepszy model od poprzedniego. Poprzednie stoją w garażu u rodziców. Marzy mi się kolekcja zabytkowych motocykli – mówi w rozmowie z nami Jacek, jeden z uczestników dzisiejszej inauguracji.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia:

Print Friendly, PDF & Email