Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej w Światowidzie

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej w Światowidzie

W dniach 23 – 30 lipca młodzież niepełnosprawna weźmie udział w zajęciach, odbywających się w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej w Światowidzie. Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki, takich jak: malarstwo, grafika, ceramika, witraż, taniec, film, fotografia, muzyka, teatr. Ponadto zapoznają się podczas wycieczek z historią i kulturą regionu.

Zajęcia będą prowadzone pod okiem artystów, pedagogów i terapeutów, którzy zapewnią niepełnosprawnej młodzieży jak najlepszą opiekę i fachową pomoc, a co najważniejsze dopilnują aby uczestnicy w atrakcyjny sposób spędzili wolny czas.

Spotkania odbywać się będą codziennie, w godzinach porannych, w salach i pracowniach artystycznych znajdujących się w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”, jak również w plenerze (elbląska starówka i region elbląski – wycieczki).

Dodatkowo w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej swojej pomocy udzielą wolontariusze – uczniowie elbląskich szkół średnich oraz studenci z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Organizatorami LSEA są: Stowarzyszenie Kulturalne Viva art w Elblągu i CKiWM Światowid. Projekt został dofinansowany przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.   TM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1768