Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej startuje już 19 lipca

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej startuje już 19 lipca
Fot. Adminstrator

„Zmysły” będą inspiracją tegorocznej,  jedenastej już edycji Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej. Od 19 do 26 lipca Centrum Spotkań Europejskich Światowid gościć będzie trzydziestu uczestników, w tym 21. niepełnosprawnych.

Wszyscy wezmą udział w warsztatach z różnych artystycznych dziedzin, będą poszukiwać twórczej drogi rozwoju, odnajdywać wpływ zmysłów na życie, emocje, sztukę.

Program Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej obejmuje zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki (malarstwo, fusing, witraż, ceramika, taniec, film, fotografia, muzyka, teatr) oraz zajęcia dziennikarskie. Historię i kulturę regionu uczestnicy Letniej Szkoły poznają podczas wycieczek. Pracować będą pod kierunkiem i opieką artystów, pedagogów i terapeutów. Pomagać będzie grupa wolontariuszy – uczniowie elbląskich szkół oraz studenci.

Zajęcia Letniej Szkoły Artystycznej prowadzone będą w salach i pracowniach artystycznych CSE „Światowid” oraz w plenerze. W planach jest także wyjazd do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. To pracownia doświadczalna, w której każdy może na własną rękę przeprowadzić eksperymenty poznając prawa fizyki i przyrody.

Organizatorami Letniej Szkoły są CSE „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu.

Letnia Szkoła realizowana jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5645

Print Friendly, PDF & Email