Kwestują w tramwaju, by wygrać z SMA

Kwestują w tramwaju, by wygrać z SMA
Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie

W Krakowie od dziś do czwartku (23 stycznia), w godzinach 8:00-17:00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych kursował będzie specjalny tramwaj, w którym prowadzona jest kwesta na leczenie rocznego Kacperka Ryły.

Chłopczyk zmaga się ze śmiertelną chorobą, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Do niedawna SMA było nieuleczalne. Teraz Kacperek ma szansę nie tylko na życie, ale i normalne funkcjonowanie. Jednak terapia genowa to najdroższy lek na świecie – kosztuje 2,1 mln dolarów i może być zastosowana tylko do drugiego roku życia.

Kwesta jest prowadzona wspólnie przez klub honorowych dawców krwi, który działa w MPK SA w Krakowie, oraz fundację „Serce dla maluszka”.

– Zachęcamy do podróży tym wyjątkowym, charytatywnym tramwajem, który będzie się zatrzymywał na każdym przystanku na trasie. Aby to zrobić, nie trzeba kupować biletu, wystarczy wrzucić dowolną kwotę do puszek kwestujących. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na leczenie chorego dziecka – informuje UM Kraków.

Źródło: UM Kraków
Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie
Print Friendly, PDF & Email