Kuźnia Społeczna gotowa do otwarcia

Kuźnia Społeczna gotowa do otwarcia
Fot. Adminstrator

Kolejny zabytkowy budynek zlokalizowany na terenie Koszarów Dragonów odzyskał blask. W zrewitalizowanym obiekcie znajduje się miejsce dla przedsiębiorczych, społeczników, ekologów.

Ma być miejscem, w którym wykuwać sie będą niezwykłe idee. Kuźnia Społeczna to projekt zrealizowany przez Bank Żywności w Olsztynie. Jego otwarcie zaplanowano na weekend 21-22 września – to dokonały pretekst, by wziąć udział w wydarzeniu zatytułowanym „Kuźnia Społeczna. Eco Trendy #warsztaty #wiedza #inspiracje”.

– Otwieramy Kuźnię Społeczną w Olsztynie, miejsce działań aktywizacyjnych, ekologicznych, społecznych, rozwoju przedsiębiorczości i organizacji pozarządowych – mówi prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. – Dzięki funduszom unijnym i wsparciu darczyńców oraz partnerów odnowiliśmy jeden z budynków po byłych koszarach wojskowych. Teraz ta nowoczesna i profesjonalna infrastruktura pozwoli nam realizować misję Banku Żywności znacznie szerzej.

Przy okazji otwarcia odbędą się warsztaty kulinarne, pokazy gotowania i panele dyskusyjne. Pojawią się szefowie kuchni, specjaliści od żywienia, aktywiści ekologiczni, sportowcy, naukowcy i blogerzy kulinarni. Kuźnia zaprezentuje także swoją infrastrukturę.

Jak zapowiadają organizatorzy – w Kuźni każdy znajdzie swoje miejsce. Do współpracy zapraszają organizacje pozarządowe, duże firmy, małych przedsiębiorców, szkoły, rodziny.

Print Friendly, PDF & Email