Kultura: Zaśpiewają na rzecz hospicjów

Kultura: Zaśpiewają na rzecz hospicjów

14 października 2017 roku, godz. 18.00, w Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” Gwiazdami wieczoru,będą: Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki, którzy wystąpią w programie „Piosenki Starszych Panów”

Kameralny recital jest oparty na programie „Zimy żal”, który w 1989 roku okrzyknięto wydarzeniem artystycznym. Utwory napisane przez Jeremiego Przyborę do muzyki Jerzego Wasowskiego wykonywał wówczas sam Mistrz Przybora, a towarzyszyli mu m.in. Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis, Magda Umer, Janusz Józefowicz, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski. Piosenki Przybory i Wasowskiego – finezyjne, inteligentne, dowcipne, wiecznie aktualne, od lat niezapomniane – cieszą się niezmienną popularnością i zachwycają kolejne pokolenia.

Wykonawcom towarzyszy zespół w składzie: Wojciech Borkowski – piano, Adam Cegielski – bas, Czesław Mały Bartkowski – perkusja.

Koncert otworzy XIV kampanię społeczną Hospicjum to też Życie. Inicjatorem jej jest Fundacja Hospicyjna, prowadząca gdańskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie jego działalności. Kampania ma zwrócić uwagę na problemy i potrzeby opiekunów rodzinnych, czyli osób, które opiekują się w domach chorymi bliskimi: w podeszłym wieku, dorosłymi, a także dziećmi.

Bilety do nabycia: Ticketpro, Bilety24, kasy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16579