Kultura ukraińska okiem dzieci

Kultura ukraińska okiem dzieci

Już w najbliższy weekend (18-19 maja) odbędzie się 53. edycja Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej. W tym roku na gościnnej scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wystąpią dzieci i młodzież, którzy z sercem, spontanicznością, radością ale i z tęsknotą oraz zadumą pokażą to, co w kulturze ukraińskiej najlepsze.

Jak co roku w maju, dzieci i młodzież ucząca się języka ukraińskiego w punktach nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa warmińsko-mazurskiego a także zespoły dziecięce działające przy Związku Ukraińców w Polsce oraz innych organizacjach mniejszości ukraińskiej w całym kraju, przyjeżdżają do Elbląga, by zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności i wiedzę zdobytą na lekcjach języka ukraińskiego. Na scenie zobaczyć będzie można zarówno wokalistów, tancerzy, jak również różnorodne formy teatralne.

W tym roku na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu, na scenie zaprezentują się zespoły dziecięce z Ukrainy w koncercie pn. „Barwy Ukrainy”.

Harmonogram Festiwalu:

18 maja

10:00 Koncert 53. Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej – prezentacja zespołów dziecięcych

17:30 Koncert Barwy Ukrainy – prezentacja zespołów dziecięcych z Ukrainy

19 maja

10:30 Koncert galowy 53. Festiwalu Kultury Ukraińskiej

Organizatorem festiwalu jest Związek Ukraińców w Polsce, Zarząd Oddziału w Elblągu przy współpracy z Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Festiwal zrealizowany został przy pomocy finansowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Gminy Miasta Elbląg, Powiatu Elbląskiego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.