Kultura: Toruń i Ciechocinek pełne muzyki

Kultura: Toruń i Ciechocinek pełne muzyki

Koncertem w toruńskim amfiteatrze w Muzeum Etnograficznym zainaugurowano 22. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne”. Dalsza część festiwalu odbyła się w ciechocińskim Parku Zdrojowym.

Inauguracja festiwalu w Toruniu przebiegła w rytmie przebojów znanych artystów. Młodzież wykonała przeboje Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, zespłu Perfect i Franka Sinatry.

Koncerty konkursowe odbyły się już w Ciechocinku. 26 i 27 lipca w Parku Zdrojowym zaprezentowało się 55 wokalistów z Polski, Gruzji, Rosji i Ukrainy. Występy oceniane były przez jury, któremu przewodniczył Andrzej Frajndt z zespołu Partita. W sobotę zorganizowany został koncert galowy, a w niedzielę na scenie pojawili się laureaci tegorocznego festiwalu. Każdemu z koncertów akompaniował zespół muzyczny pod kierownictwem Artura Grudzińskiego.

Organizatorem festiwalu była Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych „Pro Omnibus”.

Źródło: torun.pl

Fot. Adam Zakrzewski, torun.pl
  oprac. MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18515