Kultura: Stwórz spot i wygraj atrakcyjne nagrody

Kultura: Stwórz spot i wygraj atrakcyjne nagrody

Chwyć kamerę lub telefon komórkowy i szykuj się do akcji! Weź udział w konkursie filmowym. Wystarczy stworzyć minutowy spot, który promuje uczciwe korzystanie z kultury. Na autorów najciekawszych filmów czekają nagrody finansowe oraz możliwość zdobycia doświadczenia na profesjonalnym planie filmowym. 

Konkurs organizuje Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Jego celem jest wskazywanie właściwych postaw uczestnictwa w kulturze i promocja czerpania z niej wyłącznie z legalnych źródeł. Żeby wziąć w nim udział, nie trzeba być profesjonalnym twórcą. Wystarczy wykazać się kreatywnością.

Wszystko, co trzeba zrobić, to stworzyć spot o uczciwości w kulturze. Można go zrealizować kamerą, telefonem komórkowym lub przygotować animację. Ważne jest, aby dotrzeć do odbiorcy z konkretnym przekazem i skłonić go do refleksji. Jedyne ograniczenie to czas. Spot może trwać maksymalnie minutę. 

Spoty, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Wszystkie materiały w nim wykorzystane – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry i inne – muszą pochodzić z legalnych źródeł i nie mogą naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Konkursowe spoty, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesłać do fundacji Legalna Kultura do 13 września 2018 roku. Szczegóły, regulamin i formularz znajduje się tutaj.

Nadesłane prace oceni jury podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21 września podczas festiwalowej Młodej Gali. Jury wybierze trzech laureatów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5000 złotych. Zdobywca drugiego miejsca – 2500 złotych. Natomiast nagroda za trzecie miejsce to 1500 złotych. 

Laureaci będą też mogli spróbować swoich sił na planie filmowym polskiej produkcji fabularnej. Dodatkowo nagrodzone prace będą także prezentowane jako oficjalne spoty Legalnej Kultury w ramach programów edukacyjnych, podczas festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych, na stronach internetowych i w serwisach społecznościowych Legalnej Kultury oraz w mediach.

Fot. mat. pras.

  Magdalena Czernek, gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18587