Kultura: Spektakl „Baba Channel” w ramach programu „Kultura dostępna”

Kultura: Spektakl „Baba Channel” w ramach programu „Kultura dostępna”
Fot. Adminstrator

W niedzielę, 28 października na Scenie Kameralnej w Sopocie w ramach programu „Kultura dostępna” zaprezentowany zostanie spektakl „Baba Channel”. Będzie on dostępny z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy.

Teatr Wybrzeże bierze udział w programie „Kultura dostępna”. W jego ramach realizowany jest projekt „Rozsmakuj się w teatrze” – cykl pokazów 5 spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Celem programu dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura dostepna” jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

Spektakl „Baba Chanel” będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w Czarnej Sali w Gdańsku w poniedziałek, 22 października o godzinie 19:00. Warsztat przystosowany dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących potrwa około dwóch godzin. Wymagane są wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Osoby zainteresowane wartsztatami lub spektaklem powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.

„Baba Chanel” to tragikomedia o niewyczerpanym pragnieniu życia, walce o godność dla starości, o niezależnym od wieku głodzie szczęścia. Jak zapewnia Teatr Wybrzeże jest to „piękny spektakl, w którym udała się rzadka i trudna sztuka połączenia komizmu i powagi, lekkości i głębi, wzruszenia i zamyślenia".

W roli Baby Chanel Ewa Jendrzejewska, menadżera gra Maciej Konopiński a w wiekowe chórzystki wcielają się: Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski oraz Cezary Rybiński.

Fot. i źródło: https://www.teatrwybrzeze.pl/

  Opracowanie: MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18831 

Print Friendly, PDF & Email