Kultura: Rodzina kinomaniaków – pokazy bez barier

Kultura: Rodzina kinomaniaków – pokazy bez barier

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na seanse filmowe z audiodeskrypcją napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na język migowy. Cykliczne wydarzenie zatytułowano „Rodzina kinomaniaków”, udział wziąć w nim może bowiem cała rodzina. Najbliższy pokaz już 21 maja w Warszawie.

„Rodzina Kinomaniaków” jest projektem, który umożliwia osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu pełny dostęp do dzieł filmowych. Pokazy są bezpłatne i otwarte dla każdego zainteresowanego, Fundacja poprzez takie działanie pragnie zapewnić równy dostęp do kina osobom z różnymi potrzebami oraz osobom często wykluczanym z udziału w kulturze.

Sala wyposażona jest w pętlę indukcyjną i system do audiodeskrypcji, a filmy wyświetlane są z napisami dla niesłyszących. Podczas prezentacji filmów dla dzieci zapewniane jest również tłumaczenie na język migowy.

Na każdy seans może przyjść cała rodzina – dla najmłodszych uczestników podczas prezentacji filmu dla dorosłych organizowane są zajęcia edukacyjno–rozrywkowe, prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów.

Wszystkie seanse odbędą się w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Placu Defilad 1.

Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji:

21 maja godz. 17:30

18 czerwca godz. 17:30

16 lipca godz. 17:30

20 sierpnia godz. 17:30

17 września godz. 17:30

8 października godz. 17:30

19 listopada godz. 17:30

Organizatorzy będą na bieżąco aktualizować spis o tytuły filmów. Lista dostępna jest na fanpage’u Fundacji Kultury bez Barier.

Organizatorzy przypominają o konieczności rezerwacji miejsc ze względu na ograniczoną pojemność sali. Można jej dokonać poprzez e–mail (rezerwacje@kulturabezbarier.org) lub telefonicznie (669 401 401).Otrzymanie informacji zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji gwarantuje miejsce na sali i możliwość uczestniczenia w pokazie.

Osoby chcące skorzystać z opieki na dziećmi prosimy o podanie podczas rezerwacji informacji o liczbie dzieci, ich wieku i ewentualnych specjalnych potrzeb, tak abyśmy mogli zapewnić im jak najlepszą opiekę.

Projekt „Rodzina Kinomaniaków” dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Źródło: Fanpage Fundacji Kultury bez Barier

  Oprac. Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18058